В’язана ажурна шаль спицями

В’язана ажурна шаль спицями

4063
0
ПОДІЛИТИСЯ

Весняна погода зазвичай харектерезується своєю мінливістю. Бо лише пригріє сонечко, десь з’явиться вітер, а за ним дощ і стає холодно. На такий випадок варто мати щось легеньке по-весняному і тепле. Таким може слугувати в`язана ажурна шаль, яка виглядає дуже легкою і приємною до тіла. І може підійти до будь-якого вбрання.

Зразок цієї шалі я знайшла у примірнику Interweave Knits 2013 Summer від Марії Тобіти. Тож ходіть подивимось детальніше! 😉

Розмір

177 см – у ширину і 61 см у довжину від центру спинки.

Пряжа

Vilay Fibers Serenade (100% шовку, 375 м/ 100 г).

Спиці

Кругові спиці – розмір №5 (3.75 мм): 102 см довжини.

Примітки:

  • Набір петель починається з нижнього краю шалі, вив’язується трикутник з деяких набраних петель по лівому краю шалі; чим більшим вив’язється трикутник тим більше використовується набраних петель і вив’язується коротких рядів.
  • До роботи з правим трикутником переходять лише тоді, як лівий трикутник буде повністю завершений.
  • Центральна частина шалі вив’язується з усіх петель посередині. Ця секція сполучає між собою лівий і правий трикутник, утворюючись іж ними з візерунка “листя”, і має ще два трикутники між центральною колонкою і двома трикутниками.
  • Шаль закінчується маленькою частиною потилиці. shawl8

Шальshawl1

Кромка

Використовуючи в’язальний метод набирання петель, набираємо 569 петель. Не сполучаємо між собою. Пров’язуємо лицьовими 1 рядок з виворітньої сторони.
shawl3Лівий трикутник: Повертаємо петлі на виворітню сторону, і з протилежної сторони від нитки, ми прив’язуємо ще одну нитку для нашої роботи. В’яжемо за схемою “лівий трикутник” з 1 по 32 ряд – лише один раз, потім двічі пров’язуємо з 33 по 64 ряд, і ще один раз з 33 по 63 ряд, загальна кількість петель – 513, лівий трикутник – 77 петлі, решта коміра – 436 петель. Обрізаємо нитку.shawl7
shawl4Правий трикутник: Повертаємо на лицьову сторону наш виріб, перетягуємо петлі на інший бік спиць, щоб у нас була ближче перша нитка. В`яжемо лише один раз з 1 по 32 рядок за схемою “правий трикутник”, з 33 по 64 двічі, потім з 33 по 62 ще раз, загальна кількість петель – 457: правий трикутник – 75 петель, решта коміра – 305 петель, 77 – лівий трикутник.shawl5

Центральна частина: Наступний ряд (Лиц. ст): В’яжемо 1 рядок з “правий трикутник” – 77 петель, ставимо маркер, 1 рядок з “трикутник” – 143 петлі, ставимо маркер, 1 рядок з “листя” – 17 петель, ставимо маркер, 1 рядок з “трикутник” – 143 петлі, ставимо маркер, 1 рядок з “лівий трикутник” – 77 петель. пррПродовжуємо за зразком, як рядок за рядком як подано на схемах, в останньому рядку виймаємо маркери, і лишається – 35 петель.

shawl3В’яжемо з 1 по 6 рядок за “закінчення” – 13 петель лишається.
В’яжемо короткі ряди за наступними вказівками:

Короткий ряд 1 (ЛС): 2 лиц, 2 разом, 5 лиц., 2 разом. 11 петель лишилось – повертаємо.

К-й ряд 2 (ВС): 6 лиц, 2 разом. 10 петель лишилось – повертаємо.

К-й ряд 3: 6 лиц, 2 разом – лишилось 9 петель, повертаємо.

К-й ряд 4: 6 лиц, 2 разом – лишилось 8 петель.
Закриваємо петлі. Ховаємо кінчики.shawl6

Приємного в’язання! 😉 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ