Майстер клас по фарбуванню пряжі в домашніх умовах

Майстер клас по фарбуванню пряжі в домашніх умовах

4461
0
ПОДІЛИТИСЯ
Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (26)

Дуже часто у нас лишається пряжа до якої ніяк не доходять руки, потім вона нам вже не так сильно подобається і лежить в запасі чекає свого часу. Якщо ви маєте кілька таких моточків, або просто хочете поекспериментувати з фарбуванням, тоді цей майстер клас саме для вас.

Фарбуємо пряжу власноруч

Одного разу у мене запитували, як веде себе Етно-натура (Вівчарі) під час та після фарбування? Я не знала, що відповісти, чула і читала відгуки, що руколідьниці беруть цю пряжу білого кольору для фарбування, тому я вирішила спробувати і зробити експеримент. Я мала цілу пасму пряжі і трішки вільного часу. Якщо вам цікаво, що з того вийшло тоді гортайте далі.

Нам знадобиться:

 • Пряжа світлого кольору (білого, бежевого), якщо маєте темніший тоді потрібно її висвітлити. Я брала Етно-натуру від Вівчарі.
 • Фарбник для крашанок;
 • Дві склянки (півлітрові баночки);
 • господарське мило;
 • тепла вода;
 • окріп (для розведення фарбника).

Існує кілька способів фарбування пряжі, плюс різні фарбники. Я обрала найбільш доступний та простий.

Крок 1: Перемотуємо пряжуФарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (1)

Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (4)

 • Змотуємо пасму Етно-натури в кілька моточків (для суцільного фарбування) та пасму (для секційного фарбування).Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (2)
 • Моточки мають бути такими, щоб поміщались у баночку, чим більший моточок  тим більше світлої частини лишиться у середині. Тому варто змотувати помірні мотки.Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (6)
 • Робимо помірну пасму, для цього можна використати довгу книжку, у моєму випадку це був альбом “Underword” від Іздрик. Пасму обов’язково потрібно перев’язати інакшою ниткою у шістьох місцях.Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (3)

Крок 2: Перемо пряжу

 • Для того, щоб фарбник добре ліг потрібно перед фарбуванням випрати пряжу. Якщо ви вже використовували Етно-натуру, то добре знаєте, що у пряжі лишається маленьке сміттячко, яке після прання зникає.
 • Тому беремо теплу воду, за допомогою господарського мила робимо мильний розчин і вмочуємо туди пряжу.Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (7)
 • Гарненько її там полощемо і потім виймаємо, але не дуже віджимаємо, щоб не пошкодити волокна.Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (8)
 • Моточки можемо прати, а можемо й ні. Це вже за власним бажанням. Наприклад: зелений моток був не випраний і фарба також гарно взялась.
 • Після мильної води поміщаємо пряжу у чисту воду і полощемо її.
 • Викладаємо пряжу на посуд. Перед фарбуванням вона має бути вогка.Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (9)

Крок 3: Розводимо фарбник у окропі

 • Я брала звичайний порошковий фабрник для яєць (помаранчевого і зеленого кольору). Нагріваємо воду, щоб фарбник добре розчинився.
 • Засипаємо порошок у склянки (півлітрові банки), під рукою має бути ложечка, заливаємо окропом і помішуємо (не шкодуємо фарбника, щоб добрий був розчин). Вода відразу змінить колір. Додаємо 1 столову ложку оцту, щоб фарбник добре взявся на пряжі.Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (10)

Крок 4: Фарбуємо пряжу

 • Тепер беремо нашу пряжу і вмочуємо у розчин. Моточки можна відразу туди помістити, нехай там так і полежать.
 • Щоб пасмо вийшло з секційним фарбуванням, один кінчик вмочуємо у одну склянку з розчином, а інший в іншу склянку.Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (11)
 • Моточки потехеньку перемішуємо, щоб добре фарби увібрали.
 • Якщо ви помітили прогалини на пасмі (світлі проміжки), перемістіть пряжу в склянку так, щоб вони зафарбувались.
 • Чим довже тримати пряжу у фарбнику, тим насиченіший буде колір.Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (12)

Примітка: у деяких джерелах було вказано, що при об’ємному фарбуванні варто брати алюміневий посуд (каструлю), розводити у ній фарбник і проварити там пряжу на маленькому вогні не доводячи до кипіння – 10 – 15 хв. Або ж можна такі ж склянки поставити на 600 у мікрохвильовку і гріти близько 5 хвилин. Та я обрала найпростіший варіант для проби, можливо згодом зроблю за інакшим способом.

Крок 5: Охолоджуємо пряжу

 • Отримавши потрібний вам колір, виймаємо пряжу.Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (13)
 • Її потрібно прополоснути у теплій воді, додавши у неї 1 столову ложку оцту. Зауважте, що колір може трішки змитись. Якщо хочете, щоб лишився насиченішим просто не полощіть.Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (14) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (15)
 • При теплій порі року, виносимо пряжу на подвір’я і вішаємо у затіненому місці. Моточки можна покласти на тарілочці, але коли вони охолонуть ліпше перемотати у пасмо, так пряжа швидше висохне.Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (18) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (19) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (20)

Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (22) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (23)Крок 6: Насолоджуємось кольором пряжі і в’яжемо зразки

 • Пряжа вже висохла вже можемо вив’язувати зразки та пробувати на дотик.Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (24) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (25) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (27) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (28) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (29) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (30)

Особисто від себе додам, що мені сподобалось фарбувати Етно-натуру. Сама пряжа добре себе повела, трішки зникла колючість і повністю зник запах натуральної вовни.

Фарбник для яєць добре береться, тому впевненна, що фарбник для текстилю візьметься 100%.

Свої пробні забарвленні моточки, я використаю для в’язання шкарпеток, будуть екстра теплі і яскраві носочки.

Не бійтесь експериментувати, досліджувати щось нове, адже це так цікаво й корисно.

До речі, за кордоном пряжа пофарбована власноруч має велику ціну! :) Плюс – це чудовий спосіб отримати свій бажаний відтіннок.

Мене запитували, чи можна фарбувати напівсинтетичну пряжу? Про це також читала і можу сказати, що можна, лише спочатку треба випробувати маленький відрізок пряжі. Чим більше в пряжі натуральних волокон, тим краще береться фарбник.

Сподіваюсь, вам був корисний мій майстер клас! Приємних експериментів та багато вам натхнення! :)Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (37)

Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (31) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (32) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (33) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (34) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (35) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (36) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (38) Фарбування пряжі Етно-натура в домашніх умовах МК (39)

Автор майстер-класу та фото: Євгенія Волощенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ