Впевненна, що кожна майстриня захоплюється не лише своїм хоббі, а й шаленіє від в`язаних речей. Ви можете лише не погодитись, що йдучи вулицею і побачивши на комусь оригінальну в`язану річ, так і хочеться підійти поближче і зняти фасон, візерунок для власної колекції.
Та частіше ми дуже засмучуємось, коли така улюбленна, тепла річ втрачає свою привабливість.
Для цього варто знати деякі правила, як доглядати за в`язаними виробами. До прикладу візьмемо шкарпетки, які гріють нас кожного дня втрачаючи свою первісну форму.
- Не мотайте пряжу у клубок доки не вирішите в`язати. Інакше волокна вашої пряжі зтягуються і вже не будуть такими м`якенькими як раніше.
- Для в`язання шкарпеток оберайте відповідну пряжу. Варто брати ту, яка містить як натуральні волокна так і штучні. Бо шкарпетки зі 100% бавовни після другого прання втрачають свою форму. Для носків найкраще підходить нейлонова пряжа, яка славиться своєю еластичністю.
- Обераючи пряжу зверніть свою увагу, що моток дешевої містить короткі волокна, які швидше збиваються і зношуються, ніж довговолокниста пряжа.
- При в`язанні шкарпеток використовуйте спиці меншого розміру ніж вказані на етикетці. Тоді полотно буде щільнішим, що надасть виробу привабливого вигляду.
- Намагайтеся відразу визначити потрібний розмір для в`язання шкарпетки, інакше вона може вийти більшою, або ширшою і буде зповзати з ноги.
- Прати в`язанні шкарпетки потрібно окремо від інших речей, бо вони мають здатність вбирати інші кольори, а за неякісної пряжі віддавати свої.
- Вивертайте шкарпетки, коли збираєтесь прати, бо всередині вони значно м`якші ніж зовні.
- Для прання в`язаних шкарпеток та не лише, варто користуватись спеціальними чохлами, щоб не пошкодити виріб.
- Перучи не користуйтесь надто гарячою водою, бо носки можуть зменьшитися.
- Перед сушінням шкарпетко необхідно випрями, бо якщо будуть зібгані – волокна зіпсуються, внаслідок чого можуть утворитись дирочки.